View Mobile Site

This week in KC sports

Posted: March 20, 2017 4:40 p.m.
Updated: March 21, 2017 1:00 a.m.

Monday: Hartsville, McBee, West Florence at Camden (G – 4 p.m.); Lugoff-Elgin JVs, Lee Central at Camden Military Academy (G – 4 p.m.); Camden Military Academy at The Governor’s School (TEN - 5 p.m.); Blythewood at Lugoff-Elgin (TEN – 5:30 p.m.); Camden Military Academy at Wilson Hall (BSOC – 6:30 p.m.); Buford at North Central (SB – 6:30 p.m.); Buford at North Central (BB – 7 p.m.); Indian Land at Camden (SB – 7 p.m.); Lugoff-Elgin at Fort Mill (SB – 7:15 p.m.)

Tuesday: Cardinal Newman, Lugoff-Elgin at Camden (G – 4 p.m.); North Central at Chester (G – 4 p.m.); Camden Military Academy at Camden (TEN – 5 p.m.); Lugoff-Elgin at Darlington (TEN – 5:30 p.m.); Lugoff-Elgin at Crestwood (GSOC – 6 p.m.); Indian Land at Camden (BB – 6:30 p.m.); Hartsville at Lugoff-Elgin (BB – 6:30 p.m.); Indian Land at Camden (BSOC – 7 p.m.); Lugoff-Elgin at Lakewood (SB – 7:15 p.m.); Camden at Indian Land (GSOC – 7:30 p.m.); Lugoff-Elgin at Crestwood (BSOC – 7:30 p.m.); Camden Military Academy at Cheraw (BB (2) – TBA)

Wednesday: Camden Military Academy at Orangeburg Prep (TR – 3:30 p.m.); Camden Military Academy at McBe (G – 4 p.m.); North Central at Chesterfield (SB – 5:30 p.m.); Keenan at Camden Military Academy (BSOC – 5:30 p.m.); North Central at Chesterfield (BB – 6 p.m.); Chapin at Lugoff-Elgin (SB – 7:15 p.m.)

Thursday: North Central at Camden Military Academy (G – 4 p.m.); Lugoff-Elgin at Darlington (G – 4:30 p.m.); Brookland-Cayce, Manning at Camden (TR – 5 p.m.); Camden at Columbia (TEN – 5 p.m.); North Central at Andew Jackson (TR – 5 p.m.); Manning at Lugoff-Elgin (TEN – 5:30 p.m.); Lugoff-Elgin at Hartsville (TR – 5:30 p.m.); Hartsville at Lugoff-Elgin (GSOC – 6 p.m.); Camden at Columbia (BB – 6:30 p.m.); Camden at Cardinal Newman (SB – 7 p.m.); Camden in Crescent Cup Tournament (GSOC – TBA)

Friday: Columbia at Camden (GSOC – 5:30 p.m.); North Central at Central (SB – 5:30 p.m.);  North Central at Central (BB – 6 p.m.); Lugoff-Elgin at Hartsville (BB – 6:30 p.m.); Camden at Columbia (SB – 7 p.m.); Lugoff-Elgin at Hartsville (BSOC – 7 p.m.); Lakewood at Lugoff-Elgin (SB – 7:15 p.m.); Camden at Columbia (BSOC – 7:30 p.m.)

Saturday: Lugoff-Elgin at Camden (BB – 1:30 p.m.); Camden in Crescent Cup Tournament (GSOC – TBA); Camden at Coaches Classic in Columbia (TR – TBA)

(Key: BB – Baseball; BSOC – Boys soccer; G – Golf; GSOC – Girls soccer; LAX – Lacrosse; SB – Softball; TEN – Boys tennis; TR – Track and field)

 

 

Comments

Commenting not available.
Commenting is not available.


Contents of this site are © Copyright 2017 Chronicle Independent All rights reserved. Privacy policy and Terms of service

Powered by
Morris Technology
Please wait ...